Home
Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike 2015 v Žiline  Tlač  Email
Napísal používateľ Obecný úrad Mojš   
Pondelok, 22 Jún 2015 09:25
Vo štvrtok 25. júna a v piatok 26. júna v čase od 8.30 do 13.30 hod. budú úplne uzavreté cesty na trati Žilina - vodné dielo, Mojš, Varín, Rosina, Višňové a Turie. Prosíme Vás, aby ste rešpektovali pokyny polície a usporiadateľov. Taktiež Vás prosíme o dohľad nad Vašimi domácimi zvieratami. 

V tomto termíne sa v Žiline a okolí uskutočnia spoločné Majstrovstvá Česko - Slovenska v cestnej cyklistike pre rok 2015 - plagát. Toto prestížne podujatie do Žiliny zavíta po prvý krát a diváci sa majú na čo tešiť, nakoľko sa predstaví slovenská a česká špička, ktorá patrí aj medzi najlepších svetových cyklistov (Saganovci, Kolář, Velitsovci, König, Štybar, Kreuziger, Bárta a iný).  Je to jedinečná možnosť vidieť súťažiť Petra Sagana v rodnom meste nakoľko reglement UCI nedovoľuje Petrovi štartovať aj na iných podujatiach na Slovensku. Sú to posledné preteky pred Tour de France a tak očakávame napínavé boje o majstrovské dresy oboch krajín.
Časovka jednotlivcov sa uskutoční v dňoch 25-26. júna v doobedňajších hodinách (kvôli menším dopravným obmedzeniam)  so štartom a cieľom na Vodnom diele Žilina. Dĺžka trate pre mužov Elite je 39 km a víťazstvo obhajuje zo Slovákov Peter Velits.
 
Cestné preteky jednotlivcov sa uskutočnia cez víkend na 20 kilometrovom zvlnenom okruhu Hájik – Hôrky – Ovčiarsko – Strážov v celkovej dĺžke 199kilometrov. Na aktraktívnom okruhu očakávame hlavne v nedeľu (kedy je naplánovaný štart kategórie Elite) množstvo fanúšikov zo Slovenska a Čiech, keďže by sa mala predstaviť špička z oboch krajín vrátane obhajcov titulu Zdenka Štybařa a Petra Sagana. Divácky najzaujímavejšia časť je pod stúpaním na Hôrky, kde organizátori pripravujú aj fun zónu. Diváci môžu vidieť cyklistov na trati približne každých 30 minút a to až 10x.
 

RTVS pripravuje zo šampionátu aj priamy televízny prenos.

Mapy a itineráre nájdete tu.
Zoznam pretekárov prihlásených (časovka) nájdete tu.